KONTRAST 55. SAYI İNTERAKTİF YARIŞMA | Salgında Pencerelerimiz

Kontrast İnteraktif ☆ Konu: Salgında Pencerelerimiz

Yarışma devam ediyor!

 

Olağanüstü günlerden geçiyoruz. Oysa uzunca bir süredir Kontrast Dergisi olarak olağan gündelik hayatımıza bakıyorduk. Hiç planlanmayan bir şey oldu ve Corona virüs salgını ile hepimizin etkilendiği günleri yaşıyoruz. Kendimizi etrafımızdaki diğer insanlardan izole etmeyi öğreniyoruz. Bu sürede hastalık anlaşılmaya, ilaçları bulunmaya çalışılıyor.

Bu sürede evler hiç olmadığı kadar yaşama alanına döndü. Birçok meslek, eğitim, toplantı evden yürütülmeye başladı. Sonrasında hayatımız nasıl olacak bilmiyoruz, bazı alışkanlıklarımızdan vazgeçebilecek, yeni alışkanlıklar edinebilecek miyiz? Bunları zaman gösterecek. Bu zor izolasyon günlerinde, sanat ve yaratıcılığın, insanları anksiyete veya sıkıntıdan kurtarmaya yardımcı olacağına inanıyoruz. Sizleri interaktif projelerimize katılmaya davet ediyoruz.

Ve Şimdi Yeni Odağımız Evlerimizin Pencereleri!

Daha önce balkonlarınızın, vestiyerlerinizin ve buzdolabı kapaklarınızın, ev-ofis köşelerinizin fotoğraflarını bizimle paylaşmanızı istemiştik. Şimdi sıra pencerelerimizde… Evlerimizin dışarıya açılan, bizi kapalı bir kutuda yaşamak hissinden uzaklaştıran, perdeleriyle, süsleriyle, eşiklerine koyduğumuz çiçekleriyle ve karşısında gördüğümüz sokak, mahalle, gökyüzü ile nefes aldığımız, dışarıyı seyrettiğimiz köşelerimiz. Sanatsal üretimde metaforik olarak da bolca kullanılan pencerelerin yaratıcı fotoğraflarını bizimle paylaşmanızı istiyoruz.

Hayal gücünüzü özgür bırakın ve ortaya çıkan eserleri sosyal medyada bizimle paylaşın. Her bir çalışmanızın aslında monotonluğa karşı bir panzehir olduğunu unutmayın!

#Kontrast55_Pencereler hashtag’i ile kendi Instagram sayfalarınızda 5 Temmuz 2020 tarihine kadar paylaşacağınız fotoğraflarınız arasından seçeceğimiz 3 katılımcıya RNB Plus Cafe’den farklı coğrafyalardan dört farklı kahve + Kontrast Derginin son sayısı ve Ütopya Yayın Evi’nden sizler için seçtiğimiz üç kitaptan biri hediye: “Sanatın felsefesi ve Felsefenin Sanatı” by Nazım Özüaydın, “Estetik ve Temel Kuramları” by Ayşe Özel, “Sanat Tasarımı ve Görsel Kültür” by Malcolm Bernard.

Katılım için tek koşul @kontrastdergi, @rnbcoffeeshop ve @rnbpluscoffeeshop Instagram sayfalarının takipçisi olmanız. Sonuçları 10 Temmuz tarihinde Kontrast Dergi sosyal medya hesaplarından paylaşacağız.

Kontrast Interactive ☆ Topic: Our Windows in the Epidemic

The competitions continue!

We’re going through extraordinary days. And, as Kontrast Magazine, for quite some time, we have been looking at our usual everyday life.

Something that was never planned has happened and we are all living in the days when we were affected by the corona virus outbreak. During this time, we’re learning to isolate ourselves from other people around us. Meanwhile, experts are looking into the disease and trying hard to find a vaccine against it.

Consequently, our homes have been serving as makeshift workplaces, schools and gyms, which means many of us are spending more time in them than ever before. We don’t know what our lives will be like afterwards; ie whether we will be able to give up some of our habits and start new habits. Only time will tell.

In these difficult days of isolation, we believe that art and creativity will help save people from anxiety or distress. Thus, we invite you again to participate in our interactive project.

Now our new focus is on the windows of our homes! We have previously asked you to share photos of your balconies, cloakrooms and refrigerator doors, and home-office corners with us.

Now it’s time for our windows… this is the part that opens to the outside, that takes us away from the feeling of living in a closed box, with their curtains, ornaments, flowers that we put on their sills, and the streets we see through them. We can see our neighborhood, the sky; it serves very well as a vein to breathe some fresh air and, for the curious eyes, it is a place to watch what is going on outside.

We want you to share with us creative photos of the windows that are also used metaphorically in artistic production. Free your imagination and share the resulting works with us on social media. Remember that each of your works is in fact an antidote to monotony!

Please share your photos with the hashtag #kontrast55_Pencereler in your Instagram page(s) until July the 5th, 2020.

The first 3 participants will receive a gift package of the following: RNB Plus Coffee from different geographies + The last issue of Kontrast Dergi (our magazine) + one of three books from the publisher Utopia Yayınevi: “Sanatın felsefesi ve Felsefenin Sanatı” by Nazım Özüaydın, “Estetik ve Temel Kuramları” by Ayşe Özel, “Sanat Tasarımı ve Görsel Kültür” by Malcolm Bernard.

The only condition for participation is that you are a follower of @kontrastdergi, @rnbcoffeeshop and @rnbpluscoffeeshop.

We will share the results in our Kontrast Dergi social media accounts on July the 10th, 2020.

Bizi paylaşın..