KONTRAST 56. SAYI İNTERAKTİF YARIŞMA | Şehir Bir Oyun ! Sen de Katıl!

KONTRAST 56 İnteraktif Proje Çağrısı

“Hayatımız her zaman olağanüstü geçmiyor…” diyorduk geçen senenin başında. Yaşadığımız salgın hayatlarımızı önceden tahmin edemeyeceğimiz şekilde değiştirdi. Salgının hızını yavaşlatmak, can kayıplarını önlemek için alınan tedbirler gündelik yaşamımızı olağandışı bir duruma soktu. Evlerde geçirilen zamanlar arttı, kalabalık birçok kent faaliyeti durduruldu ya da kontrollü yapılmaya başlandı. Neyin daha önemli olduğuna dair sorulara yanıtlar hem yüksek sesle hem de kendi kendimizle konuşulur oldu. Kentte hayat yavaşladı ama doğa hiç aldırmadan hatta daha temiz, coşkulu ve bizsiz halinden memnun gibi önce baharı ve peşinden diğer mevsimleri getirdi.

Daha ne kadar süreceğini ve ne tür kalıcı değişimlere sebep olacağını bilmediğimiz bu dönemde önceden seçmiş olduğumuz konulara, şimdiki gündemimizi de ekleyerek, bakmaya devam ediyoruz. Bu sayımızda gözlerimizi kent hayatımıza çeviriyoruz. Çevremize bıraktığımız nesneler, izler, düzen kadar düzensizlik de bir yerde canlılık belirtisi. Trafik işaretleri, çeşit çeşit tabelalar, boyası akmış banklar, aşınmış merdivenler, restoranlarda bir kısmı yenmiş yemekler, masa üstünde kırıntılar, yerlere dökülmüş ıvır zıvırlar ve uymamız beklenen bir sürü kurallar…

Her sayıda olduğu gibi bu sayılarımızda da okuyucu ve takipçilerimizden interaktif projelerimize katılımınızı bekliyoruz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Hayal gücünüzü özgür bırakın ve ortaya çıkan eserleri sosyal medyada bizimle paylaşın. Her bir çalışmanızın aslında monotonluğa karşı bir panzehir olduğunu unutmayın!

Yeni sayımızdaki mottomuz: ŞEHİR BİR OYUN ! SEN DE KATIL

Bizi paylaşın..