KONTRAST 56. SAYI İNTERAKTİF YARIŞMA | Şehir Bir Oyun ! Sen de Katıl!

KONTRAST 56 İnteraktif Proje Çağrısı

“Hayatımız her zaman olağanüstü geçmiyor…” diyorduk geçen senenin başında. Yaşadığımız salgın hayatlarımızı önceden tahmin edemeyeceğimiz şekilde değiştirdi. Salgının hızını yavaşlatmak, can kayıplarını önlemek için alınan tedbirler gündelik yaşamımızı olağandışı bir duruma soktu. Evlerde geçirilen zamanlar arttı, kalabalık birçok kent faaliyeti durduruldu ya da kontrollü yapılmaya başlandı. Neyin daha önemli olduğuna dair sorulara yanıtlar hem yüksek sesle hem de kendi kendimizle konuşulur oldu. Kentte hayat yavaşladı ama doğa hiç aldırmadan hatta daha temiz, coşkulu ve bizsiz halinden memnun gibi önce baharı ve peşinden diğer mevsimleri getirdi.

Daha ne kadar süreceğini ve ne tür kalıcı değişimlere sebep olacağını bilmediğimiz bu dönemde önceden seçmiş olduğumuz konulara, şimdiki gündemimizi de ekleyerek, bakmaya devam ediyoruz. Bu sayımızda gözlerimizi kent hayatımıza çeviriyoruz. Çevremize bıraktığımız nesneler, izler, düzen kadar düzensizlik de bir yerde canlılık belirtisi. Trafik işaretleri, çeşit çeşit tabelalar, boyası akmış banklar, aşınmış merdivenler, restoranlarda bir kısmı yenmiş yemekler, masa üstünde kırıntılar, yerlere dökülmüş ıvır zıvırlar ve uymamız beklenen bir sürü kurallar…

Her sayıda olduğu gibi bu sayılarımızda da okuyucu ve takipçilerimizden interaktif projelerimize katılımınızı bekliyoruz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Hayal gücünüzü özgür bırakın ve ortaya çıkan eserleri sosyal medyada bizimle paylaşın. Her bir çalışmanızın aslında monotonluğa karşı bir panzehir olduğunu unutmayın!

Yeni sayımızdaki mottomuz: ŞEHİR BİR OYUN ! SEN DE KATIL

Ödüllü Yarışma
Konu: “DURAKLAR”

Kentle bütünleşen detayları düşününce ilk akla gelenlerden biri de otobüs, metro durakları.

Duraklar bir yerden bir yere hareket halindeyken hayatımızı yavaşlatan, bekleten yerler. Reklam panoları, tarife tabloları, numaralar, varsa çatısı ve oturma düzenekleri…

Şehrindeki durakları bize bir fotoğrafla nasıl anlatırdın?

Şimdi gözlerimizi duraklara, bekleyen insanlara, yetişenlere, geç kalanlara, işe gidenlere, gezenlere, bekleyenlere çeviriyoruz.

Sen de şehrindeki durakları bize anlat, hediyeler kazan!

Dünyanın çeşitli yerlerinden kahveler, dergiler, kitaplar…

Katılım koşulu:
@kontrast_dergi
@afsad__
@dentarosacafe
@espas_sanat_kuram
Instagram hesaplarının takipçisi olmanız, #şehirdedurak hashtag’i ile bizi de etiketleyerek fotoğraflarınızı paylaşmanız.

Katılmak için son tarih 20 Temmuz 2022 !
Sonuçları Kontrast Dergi sosyal medya hesaplarından paylaşacağız.

Bizi paylaşın..