Bana Selfi’ni Göster!

Önümüzdeki sayıda sizleri olabildiğince özgün selfie’lerinizi bizlerle paylaşmaya davet ediyoruz.

Resim ve fotoğraf tarihinde sanatçının kendi suretini görüntülemesi; otoportre, selfportre veya özportre olarak tanımlanmaktadır. Otoportrede çoğu zaman doğrudan suret şeklindeki görüntüler, zaman zaman kişinin kimlik ve kişiliğine dair ipuçlarını barındıran dolaylı çalışmaları da içermektedir.

Dijital fotoğrafın, ve sonrasında akıllı telefonların da yaygınlaşmasıyla kişinin “ben buradaydım, buraya gitmiştim, şunu yapıyordum, şunlarla birlikteydim, şunu giymiştim..” şeklindeki kendisini görüntüleme eylemi fotoğraf pratiğinde “selfie” terimiyle adlandırılmaya başlandı. Ve artık gezilerde, eğlencelerde, özel günlerde, toplu yemek organizasyonlarında, yeni kıyafet denemelerinde vs. vazgeçilmez bir fotoğraflama eylemi haline geldi. Öyle ki, artık toplu grup portreleri bile ‘selfie’ pratiği ile çekilmekte ve o şekilde adlandırılmaktadır.

Bizlerle paylaşacağınız fotoğraflar arasından seçeceğimiz 10 fotoğrafı 53. sayı içerisinde yayınlıyor olacağız.*

Gönderim şekli :

Fotoğrafların,

  • 20.03.2018 tarihine kadar,
  • [email protected] adresine,
  • konu kısmında : BANA SELFİNİ GÖSTER ifadesi ile,
  • kişi başı en fazla 3 adet yüksek çözünürlüklü fotoğraf olacak şekilde,

gönderilmesi gerekmektedir.

Fotoğraf dosyalarınızı gönderirken “AD.SOYAD.SAYI” şeklinde isimlendirmenizi rica ederiz.

*Fotoğrafların yayınlanması ile ilgili karar Kontrast Dergi editörlerine bağlıdır. Gönderilen fotoğrafların yasal sorumlulukları gönderen kişiye aittir. Kontrast Dergi gönderilen fotoğrafların yasal sahiplerini belirtmek kaydıyla dergi içerisinde veya web adreslerinde farklı zamanlarda kullanabilir.

Bizi paylaşın..