Necmettin KÜLAHÇI | Portfolyo- Çayırhan (37. Sayı)

Ankara’da doğmadım ama hayatımın gençlik yılları dahil tüm yaşantımı burada geçirdim. Bu şehirde, ilk fotoğraf stüdyomu kurdum. Fotoğraf yaşamımı burada sürdürmeye karar verdim. Burada evlendim. Burada çocuklarımı kucağıma aldım. Burada yaşlandım. Yarım asrı geçirdiğim bu şehri tarihi ve doğası ile fotoğraflama şansım oldu.

Tarihi yapıları ile zaten geçmişi muhteşem kentin ben doğasına da aşık oldum. Hem karasal iklimi nedeniyle bozkırı, hem de coğrafi yapısı nedeniyle Karadeniz bölgesi coğrafyasını beraber barındıran eşsiz bir kent… Bozkırlarının yanısıra ormanları, nehirleri, gölleri, kuş havzaları ile eşsiz doğa güzellikleri olan başkent Ankara…

Ankara’ya yakın mesafede tarihi ipek yolu üzerinde Sakarya nehri havzasında ve sulak alanlarında çok sayıda kuş türü barınmakta olan güzel ilçemiz Çayırhan’dan fotoğraflar sunmak istedim.

Jeolojik yapısı ile bu bölge çökelme ortamının özelliklerini yansıtan sarı kahve ve kırmızı tabakalar ile görsel açıdan müthiş bir güzelliğe sahip. Fotoğrafçı olup bu bölgeyi görmemek büyük kayıp.

Haydi bu doğa güzelliğine yani Başkentin doğasına sizlerde objektiflerinizi çevirin…

Sevgilerimle.

Necmettin KÜLAHÇI
Fotoğraf Sanatçısı

Kontrast Sayı 37, Eylül-Ekim 2013

Bizi paylaşın..