SERGİ | “MİRAS”, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği, UPSD Galeri, İstanbul

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) üyeleri, İstanbul Kartal Kültür Sanat Derneği üyeleri, akademisyenler ve öğrencilerden oluşan sanatçıların katılımıyla düzenlenen MİRAS sergisi 20 Şubat 2024 tarihine kadar UPSD Galeri’de izlenebiliyor.


26 Ocak tarihinde açılan MİRAS sergisi UPSD duyurusu:

“Dünya yüzünde gördüğümüz hep şey kadının eseridir.”
-Mustafa Kemal Atatürk-

MİRAS başlıklı sergi vesilesiyle, 100 yaşında olan Cumhuriyetimizin yapı taşlanını oluşturan, kendi alanlarının öncüsü, meslekleri ve eğitimleni ile ilkleri başaran kadınlarımızı UPSD Galeri’de anıyoruz.

İlk olarak 29 Ekim 2023 tarihinde Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları dahilinde Kartal Belediyesi Sergi Salonu’nda 40 sanatçının katılımıyla açılan sergi, Türkiye’nin önemli şehirlerinde ve sergi alanlarında büyüyerek yeni sanatçılar ve ilklerimizi oluşturan özel kadın portreleriyle gelişmeye devam ediyor.
Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) üyeleri, İstanbul Kartal Kültür Sanat Derneği üyeleri, akademisyenler ve öğrencilerden oluşan değerli sanatçılarımızın katılımıyla Murat Havan’ın küratörlüğünde düzenlenen MİRAS sergisi 26 Ocak 2024 tarihinde UPSD Galeri’de üyelerimizle ve sanat sevenlerle buluşuyor.

Cumhuriyetimizin 101. yılında 101 Sanatçı ve 101 Eser ile Cumhuriyetimizin mirasını taşımaya devam etmeyi hedefleyen sergi için sanatçı başvuruları devam etmektedir.

MİRAS, 20 Şubat 2024 tarihine kadan UPSD Galeri’de izlenebilir.

Saygılarımızla,

Bedri BAYKAM
Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği
International Association of Art
UNESCO Resmi Partneri
Türkiye Ulusal Komitesi Başkanı

Yönetim Kurulu
Denizhan ÖZER, Fehim GÜLER, Murat HAVAN, Melik İSKENDER, Nebahat KARYAĞDI, Ceylan MUTLU

Bizi paylaşın..