Farklı ama Güzel / Different but Beautiful

Ressam Yusuf Çetin’in “FARKLI AMA GÜZEL / Different but Beautiful” isimli sergisi 28 Mayıs’ta Tuğrul Velidedeoğlu Sanat Galerisi’nde açıldı.

5 Haziran 2024 tarihlerine kadar açık olacak sergi; Pazar, Pazartesi ve Resmi tatil günleri hariç hergün saat 12:00-18:00 arasında BRHD (Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği) Tuğrul Velidedeoğlu Sanat Galerisi Sukarno Caddesi 44/1 Yıldızevler Çankaya Ankara adresinde gezilebilir.

Yusuf Çetin

1963 yılında Adana’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini orada tamamladı. 1981 yılında Işıklar Askeri Lisesinden, 1985 yılında Hava Harp Okulu Uçak Mühendisliği Bölümünden Lisans diploması ile teğmen olarak derece ile mezun oldu.

1997 de Hava Harp Akademisini bitirerek Kurmay subay oldu, Hava Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli kademelerinde ve geçici yurtdışı görevlerde bulundu, Uluslararası İlişkiler yüksek lisansı yaptı.

2000 – 2003 yılları arasında Paris ‘te Askeri Ataşe olarak görev yaptı.

2008 yılında Kurmay Albay Rütbesindeyken emekli oldu. Resim çalışmalarına karakalem olarak lise çağlarında başladı. Üniversite yıllarında da devam etti.

Paris’te görev yaptığı 3 yıllık görev süresince, Fransız hocalardan desen ve yağlıboya resim eğitimleri aldı, Emekli olduktan sonra Ankara’da Cafer Tabak ve diğer ressam akademisyenlerden yağlıboya resim dersleri aldı.

GESAM ve AGSAD üyesidir halen Ankara’daki kendi atölyesinde resim çalışmalarına devam etmektedir. Kişişel sergilerinin yanı sıra resim çalıştayları ile Ankara ve İstanbul’da birçok karma sergiye katıldı.

Evli ve 2 çocuk babası olup, çok iyi Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Bizi paylaşın..