SERGİ | Ankara, Podium AVM, Doğanay Sevindik, Beni Duyuyorsan Üç Kere Vur

Bu yıl, 17 Ağustos 1999 Gölcük ve 12 Kasım 1999 Düzce depremlerinin 20. Yıl dönümü.

Fotoğrafçı Doğanay Sevindik 17 Kasım 2019 gününe kadar devam eden sergisi Beni Duyuyorsan Üç Kere Vur hakkında şöyle diyor:

“Gölcük ve Düzce depremlerinde fotoğrafını çektiğim yerleri 2009 ve 2019 yıllarında yeniden çekerek değişimi belgeledim.

Sergimin amacı; depremi unutturmamak, aynı acıların yeniden yaşanmaması için deprem konusunda gündem oluşturmak ve deprem bilincini artırmaktır.

2009 yılında, yaşanılan deprem felaketini belgelemek ve gelecek kuşaklara aktarmak için fotoğraf çalışması yapmaya karar verdim. Aynı yerlerin fotoğrafını 10 yıl sonra yeniden çekmek benim için hiç de kolay olmadı. Fotoğraf çalışmasını iki yılda tamamladım. Depremin yarattığı sorunlar halen devam ediyordu.

2019 yılında, aradan geçen yirmi yılda insanları psikolojik olarak biraz daha rahatlamış gördüm. Zaman insana acılarla yaşamayı öğretiyor.”

Sergide; 70 x 100 cm. ebatta 35 adet fotoğrafın yanı sıra sergiye destek veren kurum ve kuruluşların depremle ilgili yazıları da yer alıyor. Sergi salonunda AKUT’a ait arama ve kurtarma malzemeleri de sergileniyor.

Bizi paylaşın..