SERGİ | Ankara, Müze Evliyagil, Almanya’da Çağdaş Sanat – Future Perfect

Institut für Auslandsbeziehungen (ifa) ve Müze Evliyagil işbirliği ile gerçekleşen FUTURE PERFECT sergisi, kolaj, resim, heykel, fotoğraf, medya ve film alanında üretimler yapan, daha şimdiden birçok ödül kazanmış, uluslararası bienallere ya da Kassel’deki documenta’ya davet edilmiş, Almanya’da yaşayan ve farklı milletlerden insanların oluşturduğu genç bir sanatçı neslinin önemli konumlarını yansıtıyor.

Nairy Baghramian, DAS INSTITUT (Kerstin Brätsch & Adele Röder), Mariana Castillo Deball, Dani Gal, Cyrprien Gaillard, Annette Kelm, Jutta Koether, Armin Linke, Antje Majewski, Henrik Olesen, Yorgos Sapountzis, Nora Schultz, Nasan Tur, Dahn Vo, ve Clemens von Medemeyer’in işlerinden oluşan bu sergi Almanya’nın çeşitli sanat üretimi pratiklerini izleyiciye sunuyor.

FUTURE PERFECT ismi dilbilgisel bir belirteç; bir eylemin gelecekteki bitişinin bir tahmini. Gelecekte nasıl yaşamış olacağız? Gelecek bizim hayal ettiğimiz gibi mi olacak? Sergideki işler geleceğe dair çeşitli imgelem, eylem ve oyun mekanları tasarlıyor; bu işler güçlü deyimler tarafından şekillendiriliyor ve önemli toplumsal sorunları sanatsal kavramlara “çeviriyorlar”.

Sergi 19 Ocak 2020 gününe kadar izlenebilir.

http://www.muzeevliyagil.com/

Bizi paylaşın..