SERGİ | Ankara, Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, Goethe Institute, Artspace Germany

Küratörlüğünü Ursula Zeller’in yaptığı Artspace Germany sergisi, ifa, Goethe-Institut Ankara ile Çankaya Belediyesi işbirliğinde 15 Aralık 2020 tarihine kadar Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde.  

ifa (Institute for Foreign Cultural Relations) tarafından hazırlanan bu sergi, şeffaf, Alman federal kültür politikasının gelişiminde büyük bir paya sahip olan yeni Artspace Germany sergisine meraklı bir bakış atıyor ve Alman dış kültür politikası çerçevesinde ilk uluslararası sergi olma özelliğini taşıyor. Armando, Candice Breitz, Tony Cragg, Marianne Eigenheer, Ayşe Erkmen, Christine Hill, Magdalena Jetelová, Per Kirkeby, Joseph Kosuth, Marie-Jo Lafontaine, Nam June Paik, Giuseppe Spagnulo ve herman de vries gibi sanatçıların eserlerinden oluşan sergi, sanatsal çeşitliliğin içindeki kültürel birliğe de dikkat çekiyor.  

Son kırk yılın örnek eserlerini sunmasının ötesinde, sergi her şeyden önce bu eserlerin günümüz sanat söylemlerinin konuları, araçları ve ifade biçimleri üzerindeki anlam ve etkilerinin de izini sürmektedir.

Sergi hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bizi paylaşın..