Kwave | The Fall (Tarsem Singh, 2006)

The Fall (Tarsem Singh, 2006)

1920’lerin Los Angels’indeyiz. Kolu kırıldığı için hastanede yatmakta olan 10 yaşındaki Alexandria (Catinca Untaru), burada filmlerde dublörlük yapmakta olan Roy (Lee Pace) ile tanışır. Bir çekim sırasında sakatlandığı için yataktan çıkamayan Roy, Alexandria’ya Vali Odious’tan çeşitli sebeplerden nefret eden ve onu öldürmek isteyen beş efsanevi kahramanın fantastik hikayesini anlatmaya başlar. Issız bir adaya sürgün edilen Maskeli bir kabadayı, Afrikalı kaçak bir köle, Hint bir mistik, İtalyan bir anarşist ve bir Doğabilimci…
Fakat Roy, yaşadığı sorunlar sebebiyle hikayeyi giderek daha karamsar bir hale sokar. Bir süre sonra masal ile gerçeği birbirine karıştıran Roy, kendi acılarından kurtulmak için Alexandria’yı da kullanmaya başlayacaktır.
18 farklı ülkede, 26 farklı gerçek mekanda çekimlerini gerçekleştirdiği The Fall’da Tarsem Singh hiç özel efekt kullanmadığını söylüyor. 1981 Bulgar filmi Yo Ho Ho’nun senaryosuna dayanan, çekim ve post-prodüksiyon aşaması 4 yıl süren filmin müzikleri Krishna Levy’nin.

Bizi paylaşın..