FESTİVAL | İstanbul Photo Book Festival # 4

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fotoğraf Uygulama ve Araştırma Merkezi – FUAM tarafından 12 – 15 Eylül 2019 tarihlerinde 4.sü düzenlenen İstanbul Photo Book Festival zengin bir program ile izleyenlerle buluşacak.

Sanatsal ve bilimsel yaklaşımlarla, fotoğraf ve ilgili alanlarda araştırmalar ve projeler gerçekleştirmek, kuram ve yöntemler geliştirmek, uygulamaya yönelik çalışmaları üstlenmek, alanla ilgili faaliyetlere destek olmak, ulusal ve uluslararası resmi ve özel kuruluşlarla işbirliği sağlamak, yaygın eğitime destek vermek, ayrıca arşivleme ve yayın yapmak amacıyla kurulan FUAM; düzenlediği bu festivallerle çağdaş fotoğraf alanında çalışmalar yapan genç ve adından sözettirmeye başlayan fotoğrafçıların görünürlüğünü sağlayarak, fotoğraf kitabı üreten kurumları, bağımsız oluşumları ve insiyatifleri bir araya getirme amacını taşıyor.

Festival süresince; fotoğraf kitabı atölyeleri, seminerler, sanatçı konuşmaları ve fotoğraf kitabı değerlendirmeleri de yer alacak.

Festival kapsamında verilecek FUAM Maket Kitap Ödülü’nün bu yılki jüri üyeleri ise: Ata Kam, Başak Şenova, Natasha Christia, Ufuk Şahin ve Yusuf  Murat Şen.

https://www.istanbulphotobookfestival.org/

Bizi paylaşın..