SERGİ | Sibel Aktaş, “Zihindeki Sonsuzluk”, BRHD, Ankara

Sibel Aktaş’ın “Zihindeki sonsuzluk – Infinity in the mind” başlıklı solo sergisi Sukarno Caddesi 44/1 Yıldızevler Çankaya Ankara adresinde Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği Tuğrul Velidedeoğlu Sanat Galerisi’nde 6 Mart 2024 tarihine kadar Pazar ve Pazartesi günleri hariç saat 12:00-18:00 arası ziyaret edilebiliyor.

“Zihindeki sonsuzluk, felsefi olarak genellikle insanın düşünsel sınırlarını aşma, evrensel ve sınırsız bir perspektife ulaşma arayışını ifade ederken, Sanat açısından, bu kavram genellikle sanat eserlerinde zamanın ve mekânın ötesine geçme, sonsuz duygusal veya estetik deneyimler sunma amacını yansıtır. Bu, sanatın izleyiciyi sınırlı olanın ötesine taşıyarak onlara derin bir deneyim sunma potansiyeline sahip olduğunu ifade etmektedir.”

Sibel Aktaş 1974 Adana Ceyhan doğumludur. 1998 Gazi Üniversitesi Seramik Alanında Lisans ve 2003 Yüksek Lisans Mezunudur. Gazi Üniversitesi Seramik Teknolojileri Dersi öğretim elemanı olarak görev yapmıştır. Yüksel Seramik Fabrikası Sanat Atölyesi kurucusu aynı zamanda yöneticiliğini yapmıştır. Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlisi, Başkent Üniversitesi Seramik Sanat ve Uygulama Merkez Müdürü’dür.

Ulusal ve Uluslararası sergilerde yer almıştır ve yer almaya devam etmektedir. Sanat alanında aktif çalışmalarına devam ederken birçok kurum ve kuruluşlar ile proje yapmaktadır. Sanat alanında dezavantajlı gruplara gönüllü olarak destek vermektedir.

Japon Müziği ve Sanatları Derneği Başkan Yardımcısı, Anadolu Görsel Sanatlar Derneği Başkan Yardımcısı, Birleşik Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Kağıt Sanatçılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Ayrıca Uluslararası Sanat Yoluyla Eğitim Derneği (International Society for Education Through Art) (InSEA) üyesidir.

Bizi paylaşın..