SERGİ | İstanbul, Versus Art Project, Kendinin Avcısı

Ka & Versus Art Project ortaklığıyla hayata geçen Kendinin Avcısı sergisi 18 Ocak – 24 Şubat 2024 tarihleri arasında İstanbul’da Versus Art Project’de.  

Oğuz Karakütük küratörlüğünde bir araya gelen sanatçılar; fotoğrafın gerçeklikle kurduğu ilişkiyi, fotoğraf medyumunun kendisi üzerinden tartışmaya kapı aralıyor.  

Türkiye ve Avrupa’dan davet edilen 16 sanatçının işleri, gerçekliğe çok yakın ve çok uzak görüntülerle, yarattıkları muğlaklıklar üzerinden hem fotoğrafın gerçekliğini hem de gerçekliğin kendisini eş zamanlı olarak yeniden düşünmeye çağırıyor. Adını Metin Altıok’un aynı adlı şiirinden alan Kendinin Avcısı, Türkiye’deki fotoğraf üretimi ve tüketimi için yeni ve güçlü damarlar yaratabilmenin yollarını ararken, aynı zamanda ülkede fotoğrafın sıkıştığı dar alanı da tartışmaya açmak istiyor.  

Aynı zamanda Orhan Cem Çetin’e Ka’ya kuruluşundan bugüne kadar verdiği ilhamlar için teşekkür niteliği taşıyan serginin katılımcıları: Alix Marie, Antony Cairns, Arda Asena, Asger Carlsen, Burçak Bingöl, Cemil Batur Gökçeer, Cemre Yeşil Gönenli, Dafna Talmor, Ege Kanar, Görkem Ergün, Hannah Hughes, Irmak Canevi, Larissa Araz, Rehan Miskçi, Ruth van Bee ve Selim Süme.

Küratör Oğuz Karakütük ile sergi hakkında yapılan söyleşiye buradan erişebilirsiniz.

https://www.versusartproject.com

Bizi paylaşın..