SERGİ | İstanbul, Türker Art, Coşkun Aral – Nursel Birler Carroll, Duvar ve Ötesi

Nursel Birler Carroll ve Coşkun Aral, uzun yıllara dayanan dostluklarını Pınar Türker Uygun’un küratörlüğünde bir sergiyle taçlandırıyor. Sanatçıların ortak çalışmalarının da yer aldığı “Duvar ve Ötesi” sergisinde, bireysel eserleri de sanatseverlerle buluşuyor.

Sergi; bizi düşündüren, kendi içimizdeki duvarlarla yüzleştiren, duvarların ardında saklı yaşamları gözler önüne seren ve ördüğümüz duvarların anlamsızlığını ortaya koyuyor.

Sahip olduğu farklı bakış açısını objektifiyle ölümsüzleştiren Coşkun Aral, kariyeri boyunca çektiği yüzbinlerce fotoğraf karesi arasından duvarların ötesinde saklı yaşamlara ait olanları seçti. Her bir karesinde, duvarların arasına sıkışmış veya göz ardı edilmiş olsalar da, yaşamlarında umudun elini bırakmadan hikayelerini anlatan kahramanlar saklı.

Çağdaş soyut resimleriyle adından söz ettiren Nursel Birler Carroll, boya katmanlarının arasında saklı yalın desenleriyle içimizdeki duvarları ve ötesini tuvaline taşıyor. Dışarıya karşı ördüğümüz duvarların her bir tuğlasına vurduğu fırça darbeleriyle açtığı pencerelerden ışığı yansıtmayı başarıyor.

http://www.turkerart.com/

Bizi paylaşın..