SERGİ | İstanbul, Pilevneli Dolapdere, Lottermann & Fuentes, Ping Pong

Fantezileri gerçeğe, gerçeği de kurguya dönüştürüyoruz. Yaratıcı sürecimiz her zaman bir hikâyeyle başlar ve çektiğimiz fotoğraflarda somutlaştırmaya çalıştığımız hep bir fantezidir diyor Nada Lottermann ile Vanessa Fuentes. 

Okul yıllarında tanışan ve uzun zamandır birlikte çalışan Frankfurtlu fotoğrafçılar moda, stil, yaşam tarzı, gündelik hayat alanlarında eğlenceli, dinamik, doğal, cool, çekici fotoğraflar çekerek hayata olan dinamik bakışlarını yansıtırlar.  

Bir tür aksiyon-reaksiyon oyununa dönüştürdükleri Ping Pong projesiyle farklı ülkelerden meslektaşlarına, dostlarına, hatta tanımadıkları ama üretimlerini beğendikleri kişilere ulaşarak ikili görsel dünyalarını daha büyük, dinamik ve sınırsız potansiyel taşıyan bir iletişim ağıyla besliyorlar. Bu projede ikili, karşı tarafa özel olarak seçtikleri fotoğrafı içeren e-postalar gönderir ve meslektaşlarından da yeni çektikleri ya da mevcut çalışmalarından seçtikleri bir fotoğrafla yanıt vermelerini ister.  

22 Aralık 2023 – 27 Ocak 2024 tarihleri arasındaki sergi hakkında ayrıntılı bilgiye buradan, eserlerin bazılarına da buradan erişebilirsiniz.

https://www.pilevneli.com

Bizi paylaşın..