SERGİ | İstanbul, Mamut Art Project 2024, Yapı Kredi bomontiada ve Çevrimiçi

Türkiye’nin dört bir yanından genç ve bağımsız yetenekleri sanat profesyonelleriyle buluşturmayı amaçlayan Mamut Art Project’in 11. edisyonu 22 – 26 Mayıs 2024 tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada Galeri ve Kat 4’de izleniyor.  

Mamut Art Project’in bu yılki jüri üyeleri; Salt Programlar Sorumlusu Amira Akbıyıkoğlu Arzık, sanatçı Burçak Bingöl, bağımsız küratör ve yazar Jessica Cerasi, SAHA Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Haro Cümbüşyan ve Sanatorium Gallery Yönetici Ortağı Adnan Yerebakan.

Mamut Art Project’te bu yıl Adéla Matalová, Ahmet Mert Hasret, Ali Arda Özdeniz, Anıl Can, Arda Cosan, Aurora Tuğçe Aydın, Baran Efe Öztürk, Ben Grosse -Johannboecke, Betül Kotil, Burçin Esin, Burcu Toral, Çağrı Dizdar, Cem Yünür, Defne Parman, Dilan Perişan, Dilay Öğmen, Ece Duran, Ece Erbil, Ece Yalçın, Elif Acar, Emre Taş, Enes Helvacı, Heper Sayar, İlhak Altıparmak, Kübra Su Yıldırım, Merve Karakoç, Merve Zeybek, Mina Havutcu, Mine Kemertaş, Nazif Can Akçalı, Neda Aydın, Özge Akdeniz, Özlem Can, Şafak Kocaoğlu, Şahsenem Altıparmak, Sena Soykök, Serhat Kır, Songül Karakoç, Sude Erkoyuncu, Süreyya Kağan Tekkaya ve Vardal Caniş’in eserleri yer alıyor.  

Projede yer alan 41 sanatçının eserlerine buradan erişebilirsiniz.

Fotoğraf serileriyle yer alan Baran Efe Öztürk, Burçin Esin ve Süreyya Kağan Tekkaya ile yapılan mülakata da buradan erişebilirsiniz.

https://mamutartproject.com

Bizi paylaşın..