SERGİ | İstanbul, Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu, Kilometre+24 / GÜN DOĞUMUNDAN GÜN BATIMINA “BİR GÜN BOYU KÜÇÜKÇEKMECE”

Rumeli yakası banliyölerinin son istasyonu olan “Küçükçekmece”, raylı sistemle tanıştığı 19. yy sonlarında halk arasında “Kilometre 24” olarak anılır. Adını, Sirkeci-Halkalı hattı 24 kilometre tuttuğu için buradan alan proje,  Küçükçekmece Belediyesi tarafından aynı isimli bir kitapla da ölümsüzleştiriliyor. Şehre yeni bir gözle bakarak, ilçenin tarihi dokusunun yanı sıra bugününü de belgeleyen sanatçıların kadrajına yansıyan kareler, Küçükçekmece metinlerinin yer aldığı bir kitaba dönüştürülerek, güncel bir çalışma olarak raflarda yerini alacak.   

Engin Özendes küratörlüğünde hazırlanan projede yer alan sanatçılar: Ali Kabaş, Ali Öz, Altan Bal, Atilla Özdemir, Attila Durak, Birgül Koç, Can Mocan, Cengiz Akduman, Cengiz Karlıova, Gökhan Arer, Hakan Karatepe, İzzet Keribar, Jochen Proehl, Laleper Aytek, Mehmet Akgül, Meltem Sümeli, Murat Germen, Ömer Orhun, Sadık İncesu, Serdar İyiiz, Serhat Gökçaylar, Sevil Alkan, Sıtkı Kösemen ve Timurtaş Onan.   

Sergi 21 Ağustos – 23 Eylül 2021 tarihleri arasında Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonunda izlenebilir.

Bizi paylaşın..