SERGİ | İstanbul, Artcrowdistanbul Online Galeri, Murat Germen, Masal

Murat Germen’in Cue Art Space ve Artcrowdistanbul Online Galeri iş birliğiyle fiziksel ve sanal olarak eş zamanlı düzenlenen Masal başlıklı kişisel sergisi, 30 Ağustos 2021 tarihine kadar Artcrowdistanbul’un dijital platformunda devam ediyor.   

Şöyle diyor Murat Germen Masal sergisi hakkında: Masallarda, yaşamakta olduğumuz hayat bağlamında ders alınacak içeriklere sıklıkla rastlıyoruz. Gerçek bir hikayeden yola çıkmıyor masal, ama gerçek dünyaya göndermeler yaparak “kızım sana söylüyorum gelinim sen anla”daki gibi dolaylı anlatılar içeriyor. Masallarda direkt olarak hiçbir birey, topluluk, halk hedef gösterilmiyor; bildiğimiz kimseye suçlu veya kahraman muamelesi yapılmıyor ama aslında hepimizin suçlu ya da kahraman olma potansiyeli olduğu ima ediliyor, anlatılıyor.  

Anlatılar bazen anlık bakışlarda yakaladığımız kadar masum ve mahcup değiller. Çünkü anlatı bir öznel temsil, tasvir ve dolayısıyla kısmen ya da tamamen kurgu; kurgular ise, adı üzerinde, doğal ve nesnel olmak iddiasıyla yola çıkmıyorlar. Yazının devamına ve sergiye buradan erişebilirsiniz.

https://www.artcrowdistanbul.com

Bizi paylaşın..