SERGİ | Eskişehir, Eldem Sanat Alanı, Su-suz Yaz

Eskişehir’de bulunan Eldem Sanat Alanı’nda, 12 Mart – 30 Kasım 2022 tarihleri arasında, Esra Eldem’in direktörlüğünü ve Melike Bayık’ın küratörlüğünü yürüttüğü Su-suz Yaz projesi, değişen iklim koşullarında su probleminin çarpıklaşan güncel durumunun altını çiziyor.  

Su-suz Yaz projesi, tarım alanlarının sulanabilmesi için sondaj ile metrelerce derinlerden çıkarılan tatlı su kaynaklarının zaman içindeki tükenişi, su birikintilerinin ve göllerin dikkatsiz ve plansız sulamalar ile kurutulması, su kirliliği, plastik atıklar, ağır metal ve kimyasalların suya karışması, suyun bilinçsizce tüketilmesi ve sel felaketleri gibi şiddetli konuları irdeliyor.   

Avrupa Birliği CultureCIVIC: Kültür Destek Programı ile iş birliğinde gerçekleşen projede yer alan sanatçılar şöyle: Alper Aydın, Alpin Arda Bağcık, Özgür Demirci, Elmas Deniz, Bekir Dindar, Berna Dolmacı, Erdal Duman, Murat Germen, İz Öztat, Ilgın Seymen, Hale Tenger, Gülhatun Yıldırım, birbuçuk.  

Küratör Melike Bayık ile yapılan söyleşiye buradan, Halil Yıldırır’ın değerlendirme yazısına da buradan erişebilirsiniz.

https://eksav.org/eldemsanatalani/dalyancikonagi/sergiler/su-suzyaz

Bizi paylaşın..