SERGİ | İstanbul, İstanbul Modern, Bakış Açıları

İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nin koleksiyon sergisi, 1960’lı yıllardan itibaren fotoğraf alanındaki deneysel üretimleri içeriyor. Sergi, müze koleksiyonunda yer alan farklı kuşaklardan altı sanatçıyı kompozisyon, malzeme ve ele aldıkları konuları yeniden düşündükleri çalışmalarıyla bir araya getiriyor.

Sanatçılar geleneksel fotoğrafın sınırlarını yeniden şekillendirmeye devam ederken, bu sürece paralel ortaya çıkan dijital fotoğrafla birlikte analog olanın ters yüz oluşuna şahit oldular, dijital imajlardan hareketle yeni bir görsel dilin olanaklarını zorladılar; zaman zaman da dijitalle analoğun yan yana geldiği üretimlerde bulundular. Bunun sonucunda dijital fotoğraf, analoğu hükümsüz hale getirmiş gibi görünse de, her ikisinin de bir arada yer aldığı fotoğraflar üretmeye devam ettiler.

25 çalışmanın yer aldığı bu seçki, İstanbul Modern Fotoğraf Koleksiyonu üzerinden günümüz fotoğrafına dünü ve bugünü içeren bir perspektiften bakmayı hedefliyor. Küratörlüğünü Demet Yıldız’ın yaptığı ve 11 Kasım 2018 tarihine kadar sürecek sergiye Ali Alışır, Ani Çelik Arevyan, Orhan Cem Çetin, Murat Germen, Şahin Kaygun ve Boris Mikhailov katılıyor.

http://www.istanbulmodern.org/tr/sergiler/guncel-sergiler/bakis-acilari_2155.html

Bizi paylaşın..