SERGİ | İstanbul, Fransız Kültür Merkezi, Damaso Reyes, Avrupalılar

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Bahçeşehir Üniversitesi/BAUART işbirliği ile, Amerikan fotoğraf sanatçısı Damaso Reyes’in The Europeans (“Avrupalılar”) sergisi 11 Mart 2019 tarihine kadar İstanbul’da.

Reyes fotoğraf araştırmalarını, aralarında Almanya, İspanya, Fransa, Birleşik Krallık, Türkiye, İsviçre ve Ukrayna’nın da bulunduğu Avrupa ülkelerinde on yılı aşan bir süre içerisinde gerçekleştirdi. Fotoğrafçının çağdaş Avrupa Kıtası’nda hayata dair samimi keşifleri, politika, kültür ve kimliklerin yaşamlar ve toplumlar içerisindeki kesişmelerinin çoğunlukla anlatılmamış yönlerini açığa çıkarmayı amaçlıyor.

“Hedefim, Avrupa’nın ve Avrupalılar’ın nasıl değiştiklerini, ama ayrıca şu anda var olanı değişmeden belgelemek” diyor Reyes ve böylelikle, Avrupa’daki değişim koşulları altındaki günlük yaşamların benzerlik ve farklılıklarına dair etkileyici bir dokümantasyonunu gözler önüne seriyor. Bu fotoğraflar aynı zamanda, küreselleşmenin Avrupa Kıtası ve toplumlarının üzerindeki etkisini yansıtmakta.

Damaso Reyes World Policy Institute, Fulbright, The Ford Foundation ve The French-American Foundation gibi kurum ve kuruluşlardan burs ve destek aldı. Kişisel sergilerini ABD, Avusturya, İrlanda, Macaristan, İspanya, İsviçre ve Almanya ülkelerinde açtı, işleri aralarında The New York Times, The Wall Street Journal, Der Spiegel ve The Miami Herald gibi gazete ve dergilerin de bulunduğu birçok yerde yayınlandı.

https://www.ifturquie.org/etkinlik/sergi-avrupalilar-damaso-reyes/

Bizi paylaşın..