SERGİ | İstanbul, Evin Sanat Galerisi, Devin Oktar Yalkın, Obsidyen

Evin Sanat Galerisi, Devin Oktar Yalkın’ın Obsidyen isimli Türkiye’deki ilk kişisel sergisine 4 Ekim – 12 Kasım 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Amerika’da yaşayan Yalkın; Obsidyen isimli sergisinde uzun yıllardır üzerine çalıştığı serilerinden özenle bir araya getirilmiş bir seçki sunuyor. Yalkın’ın siyah-beyaz, minimal öğelerin yoğun kontrastlı ve vurucu bir üslupla bir araya geldiği fotoğrafları izleyicileri hayal güçlerinde gizemli bir yolculuğa davet ediyor. Serginin haricinde galeri bünyesinde Yalkın’ın editöryel işlerinden bir seçkinin de görülebilecek olması, Türkiye’deki izleyicilerin sanatçıyı yakından tanımalarına vesile olacak bir fırsat sunuyor.  

Sanatçının yapıtları aynı zamanda New York Times, Time, New Yorker, Vanity Fair, Vice ve Rolling Stone gibi birçok dergide yer aldı ve İstanbul Modern gibi önemli koleksiyonların parçası oldu.  

Sergi aynı zamanda 212 Photography Istanbul’un ana sergileri ve 17. İstanbul Bienali’nin de paralel etkinlikleri arasında yer alıyor.  

http://www.evin-art.com

Bizi paylaşın..