SERGİ | Elif Tuğrul & Mustafa Tuğrul “Kayıp Dönüşüm” Ankara, Mira Koldaş Sanat Galerisi

Elif Tuğrul & Mustafa Tuğrul “Kayıp Dönüşüm” Sergisi 26 Mayıs – 9 Haziran 2023 tarihleri arasında Ankara Mira Koldaş Sanat Galerisi’nde

Ankara’da klasik ile çağdaş sanatı sanatseverler ve koleksiyonerlerle buluşturmak amacıyla kurulan Mira Koldaş Art Gallery’de, Elif Tuğrul & Mustafa Tuğrul “Kayıp Dönüşüm” ortak fikir ve figürlerle yola çıkılan bu sergide doğa ve dönüşüm kavramlarına vurgu yapılmakta. Bu konuda izleyici ile buluşturan Elif Tuğrul & Mustafa Tuğrul 26 Mayıs – 9 Haziran 2023 tarihleri arasında sürecek olan solo sergi “Kayıp Dönüşüm” Yıldızevler Mahallesine bağlı Şehit Mustafa Doğan Caddesi üzerinde 41/A numaralı adresinde gerçekleşiyor ve sanatseverleri bekliyor.

“Sürekli olarak değişen dünyamızda sanatı bir iletişim ve izleyicide farkındalık yaratma aracıdır. Tıpkı dünyamız gibi bizler de dönüşmekteyiz, bu kayıp dönüşüm içerisinde tüketim alışkanlıklarımız doğamızı etkilemektedir. Bu nedenle ortak fikir ve figürlerle yola çıkılan bu sergimizde Doğa ve Dönüşüm kavramlarına vurgu yapılmaktadır. Resimlerdeki hayvan ve kadın figürleri doğa ile ilişkilendirilmektedir. Heykeller de ise çoğunlukla ömrünü bitirmiş metal atık malzeme kullanmaktaki amaç, geri dönüşümü heykel sanatında estetik bir dil ile yorumlamaktır.”

Sanatçı Elif Tuğrul, Anadolu Üniversite Resim Bölümünde eğitimini sürdürüyor.

Sanatçı Mustafa Tuğrul, 1996 yılında Mersin’de doğdu. 2015 yılında Siirt Takasbank Güzel Sanatlar Lisesinden mezun oldu. 2019 yılında Anadolu Üniversitesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans eğitimine devam ediyor.
Çalışmalarına Eskişehir’de ortak atölyelerinde devam etmekteler.

Mira Koldaş Sanat Galerisi
Yıldızevler Mah. Şehit Mustafa Doğan Cad. 41/A. Mira Koldaş Art Gallery. Çankaya/Ankara

Bizi paylaşın..