Geçmiş Zamanlar Mezarlığı’nda Küçük Canavarlar: Paralelli!

Ahmet Selim Sabuncu – Geçmiş Zamanlar Mezarlığı
Alper Fidaner – Küçük Canavarlar
6-16 Mart 2024
Tosca Art&Design
Farabi Sokak No: 5 Çankaya, Ankara

Paralelli, Ahmet Selim Sabuncu ve Alper Fidaner’in 1989 yıllında fotoğraf işlerinde yeniyken açtıkları ortak serginin adı. Şimdi, aradan 35 yıl geçtikten sonra yeni bir Paralelli ile karşınıza çıkıyorlar.
Karşılıklı duvarlarda birlikte yol alan iki farklı sergi gibi. 89’da fotoğrafın sınırlarının çoktan yıkılmış, dağılmış olduğunu farketmişlerdi. Bugün o zamanlar çıktıkları yola, farklı disiplinleri bir araya getirerek devam ediyorlar.
Paralelli Fotograf Sergisi Ahmet Selim Sabuncu’nun “Geçmiş Zamanlar Mezarlığı” başlığı ile aile albümlerinden yaptığı karışımlardan ve Alper Fidaner’in “Küçük Canavarlar” adıyla yoğun bakımda yatarken karşısına çıkan canavarları eski ve yeni çekimlerine eklemlediği işlerden oluşuyor.

Ahmet Selim Sabuncu
“Geçmiş Zamanlar Mezarlığı”


Alper Fidaner
“Küçük Canavarlar

“Paralelli, Ahmet’le ortak sergimizin adı. İlkini 1989’da açmıştık, bu ikincisi olacak. Karşılıklı duvarlarda, farklı ama birbiriyle iyi anlaşan iki sergi düşünün. Benim kısmın adı, Küçük Canavarlar, Ahmet’inki Geçmiş Zamanlar Mezarlığı.
Küçük Canavarlar’da, elime boyayı, fırçayı alıp fotograf baskılarımın üzerine küçük canavarlarımın resmini yaptım. Ahmet, eski aile albümlerini kesip biçti, adına Geçmiş Zamanlar Mezarlığı dedi. Biz bunlara “fotograf” diyoruz, siz isterseniz başka bir şey diyebilirsiniz. Hiç sorun olmaz.” ~ Alper Fidaner

Bizi paylaşın..