SERGİ | Ankara, CerModern, İpek Yolu. İtalya’dan Çağdaş Sanat ve Sanatçılar

İtalya Büyükelçiliği, önemli bir İtalyan çağdaş sanatı sergisiyle ünlü ustaların ve yükselen genç sanatçıların çok çeşitli sanatsal trendleri ve tekniklerini Ankaralı sanatseverlerle buluşturuyor. 8’i İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı Koleksiyonu’ndan olmak üzere toplam 38 eser, 30.000 km.’yi katederek, Türkiye’den sonra 5 ülkeye daha uğradıktan sonra Çin’in Xian kentinde sonlandırılacak olan uluslararası bir gezici sergi kapsamında 18 Eylül – 10 Ekim 2021 tarihleri arasında Ankara CerModern’de sergileniyor.   

Serginin adı bu yolculuktan geliyor: İpek Yolu. İtalya’dan Çağdaş Sanat ve Sanatçılar ismi, eski zamanlarda olduğu gibi Asya kıtasını boydan boya geçerek, kıtadan kıtaya taşınan yeni fikir ve önerilerin yolculuğunu çağrıştırıyor. Antik çağda olduğu gibi bugün de sanatıyla, üretim mükemmeliyetiyle, fikirlerin avangardıyla, İtalyan dehasını dünyaya taşıyan bir yolculuk.   

Sergide yer alan sanatçılar: Carla Accardi, Marisa Albanese, Yuri Ancarani, Francesco Arena, Enrico Baj, Gabriele Basilico, Bianco-Valente, Alighiero Boetti, Diego Cibelli, Gianni Dessì, Pamela Diamante, Flavio Favelli, Eugenio Giliberti, Paolo Grassino, Emilio Isgrò, Mimmo Jodice, Francesco Jodice, Jannis Kounellis, Maria Lai, Luigi Mainolfi, Domenico Antonio Mancini, Umberto Manzo, Masbedo, Sabrina Mezzaqui, Marzia Migliora, Nino Migliori, Nunzio, Luigi Ontani, Mimmo Paladino, Giulio Paolini, Perino&Vele, Michelangelo Pistoletto, Tamara Repetto, Pietro Ruffo, Ettore Spalletti, The Cool Couple, Eugenio Tibaldi ve Fabio Viale.

Sergi hakkında ayrıntılı bilgiye buradan  tanıtım videosuna ise buradan erişebilirsiniz.

Bizi paylaşın..