SERGİ | Ankara, Çankaya Belediyesi Fikret Otyam Sanat Merkezi, Murat Germen, Feyezan/Overflow

Ankara, Çankaya Belediyesi tarafından; ressam, fotoğrafçı, gazeteci ve yazar Fikret Otyam’ın adının verildiği yeni sanat merkezinde açılan Murat Germen’in Feyezan/Overflow adlı sergisi 31 Ekim 2021 gününe kadar devam ediyor.   

Sanatçının, ilk defa üç farklı medyumda işlerini bir arada sunduğu sergide Başka Tas Başka Hamam, Düşünce Heykelleri ve Beraberlik Manzaraları adlı serileri ve bir video işi yer alıyor.  

İçinden geçtiğimiz pandemi süresince deneyimlediğimiz ‘şimdiki zamanın’ bireyler üzerindeki çelişkili etkilerini sorgulayan bu seriler hem farklı bir görselliğin kapılarını aralıyor, hem de günümüzün politik manzaraları karşısında sanatçının sözünü sakınmadan geliştirdiği reflekslerini içeriyor. İzleyicileri alışılagelmiş bir fotoğraf sergisinden farklı olarak Kerem Piker tarafından, fotoğrafı bir mekânın kurucu öğesi yapma sorgusuyla hazırlanmış bir sergi tasarımı karşılıyor. Küratörlüğünü Necmi Sönmez’in üstlendiği Feyezan, Germen’in günümüz insanının gerçeklik algısını yorumladığı işleri bir arada sunuyor.  

31 Ekim 2021 tarihine kadar izlenecek sergi hakkında Murat Germen ve Kerem Piker ile yapılan söyleşiye buradan erişebilirsiniz.

Ahmet Sel’in Murat Germen ile fotoğraf ve mimarlık yaşamı hakkında gerçekleştirdiği söyleşiye de buradan erişebilirsiniz.

Çankaya Belediyesi Fikret Otyam Sanat Merkezi.

Bizi paylaşın..