SERGİ | Ankara, Belm’art Space, Fahrenheit

Ankara’ra yeni bir çağdaş sanatlar galerisi olarak konumlanan Belm’art Space, 18 Mart – 10 Mayıs 2023 tarihleri arasında, 20 sanatçının dahil olduğu Fahrenheit grup sergisiyle kapılarını izleyicilere açtı.  

Temsil ettiği genç ve kıdemli çağdaş sanatçıların sergilerine ev sahipliği yapmanın yanı sıra genç üretimlerin desteklenmesi ve görünürlük kazanması bilinciyle programlarını oluşturan Belm’art Space, üstlendiği sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştireceği eğitim programları, sanatçı buluşmaları, konserler, atölyeler, sanat profesyonelleri ve kültür üreticileri ile gerçekleşecek konuşma dizileri ile başkent kültür hayatına yepyeni ve çağdaş bir soluk kazandırarak insanları buluşturan, üreten, paylaşan ve yaşayan bir mekan olmayı hayal ediyor. 

Fahrenheit, bir ısı ölçme birimidir. Belm’art Space açılış sergisinde buradan hareketle, ona en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlardan geçerken bize güncel sanatın ateşini, ısısını, değiştirme ve dönüştürme gücünü hatırlatarak güçlü bir deneyim sunuyor.    

https://belmart.space

Bizi paylaşın..