SEMPOZYUM | AFSAD ULUSLARARASI KATILIMLI 8. FOTOĞRAF SEMPOZYUMU

FOTOĞRAFIN NABZI ANKARA’DA ATACAK

FOTOĞRAF ÇEVRELERİ “GÜNCEL SANAT VE FOTOĞRAF” SEMPOZYUMUNDA…

Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin Uluslararası Katılımlı 8. Fotoğraf Sempozyumu, ülkemizden çok sayıda tanınmış ismi de bir araya getiriyor.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, 17-18-19 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenecek “Güncel Sanat ve Fotoğraf “konulu Sempozyumda çeşitli ülkelerden yabancı konukların yanısıra, ülkemizden de; fotoğraf sanatçısı, akademisyen, sanat tarihçisi, sanat eleştirmeni, yazar, çevirmen ve küratör olan konularında uzman tanınmış isimler yer alıyor.

“Serhan Ada, Fırat Arapoğlu, Nancy Atakan, Simber Atay, Melih Zafer Arıcan, Laleper Aytek, Gökhan Birinci, Osman Bozkurt, Orhan Cem Çetin, Murat Durusoy, Süreyyya Evren, Murat Germen, Nilay İşlek, Kerimcan Güleryüz, İbrahim Göğer, Hayal İncedoğan, Yakup Kuyucu, Beral Madra, Ömer Orhun, Engin Özendes, Gülbin Özdamar Akarçay, Nermin Saybaşılı, Ayşegül Sönmez, Rıfat Şahiner, Handan Tunç, Sadık Tümay ve Mehmet Yılmaz”ın katılacağı Sempozyum süresince;

• Güncel Sanat ve Güncel Sanatta Fotoğraf Kullanımı,
• Türkiye’de Güncel Sanat ve Fotoğraf,
• Güncel Sanat ve İzleyici İlişkisi,
• Sosyo-Kültürel ve Politik Bir Olgu Olarak, Güncel Sanatın Gücü ve Gelecek Beklentileri

başlıklarını taşıyan dört panelin yanısıra; farklı bildiri sunumları, atölye çalışmaları ve karma fotoğraf sergileri ile AFSAD 40. yıl Üye Sergisi de fotoğrafla ilgilenen tüm kesimleri bir araya getirecek.

Etkinlik süresince izlenecek sergiler, 28 Kasım 2017’ye kadar açık kalacak.

Bizi paylaşın..