FESTİVAL | İstanbul, 212 Fotoğraf Festivali

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen 212 Photography İstanbul, 8-18 Ekim 2020 tarihleri arasında 5 farklı mekanda gerçekleşecek. 10 gün boyunca sürecek olan festival, çok sesli, multidisipliner yapısıyla farklı bir tartışma ve buluşma platformu yaratmayı amaçlıyor.  

212 Photography İstanbul kapsamında ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş’nin yanı sıra; Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Avusturya Kültür Ofisi İstanbul, İstanbul Cervantes Enstitüsü, ARTISRAEL ve Hollanda Başkonsolosluğu’nun da katkılarıyla; sergilerle birlikte online atölyeler, film gösterimleri, söyleşiler yer alacak. Festivalin bu yılki mekanları Yapı Kredi bomontiada, Akaretler Sıraevler, Zülfaris Karaköy, Tekfur Sarayı Müzesi ve Şerefiye Sarnıcı.   

Festivalde; AES+F, Clemens Ascher, Bruno Barbey, Michal Chelbin, Metin Çavuş, Emre Dörter ve Mustafa Erkatırcı, Grégory Escande, Julia Hetta, Zeynep Kayan, Ellen Kooi, Ouka Leele, Mária Švarbová, Sergen Şehitoğlu, Özlem Şimşek, Sıla Yalazan, Begüm Yamanlar gibi sanatçılar yer alıyor.

https://212photographyistanbul.com

Bizi paylaşın..