FESTİVAL | 27. İFSAK Kısa Film Festivali

27. İFSAK Kısa Film Festivali, Türkiye’den ve farklı ülkelerden yönetmenlere ait 75 kısa film ile, 6-14 Mart tarihleri arasında, çevrimiçi olarak izlenebiliyor.   

Festivalin ana başlığını, İFSAK 41. Kısa Film yarışmasına başvuran 374 film arasından ön jürinin seçtiği 47 film oluşturuyor. Festival kapsamında kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma başlıklarında seyredebileceğiniz ön elemeyi geçmiş yarışma filmlerinden ödül kazananlar ise festivalin son günü duyurulacak.

27. İFSAK Kısa Film Festivali’nde yer alan  “Dünya Festivallerinden” başlığının altındaysa Aesthetica (İngiltere), Selanik (Yunanistan), İstanbul (Türkiye) kısa film festivallerinden seçilen filmleri izleyebilirsiniz.

Dünyanın en prestijli kısa film festivallerinden biri olan ve BAFTA ödülleri listesinde de yer alan Aesthetica Kısa Film Festivali’nden bir seçki festival kapsamında seyirci ile buluşacak.  Bu sene Selanik Uluslararası Kısa Film Festivali’nden 7 filmi ve İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali’nden İspanya seçkisini de izleyebilirsiniz.

https://www.kisafilm.ifsak.org.tr

Bizi paylaşın..