SERGİ | İzmit, Özcan Taras, iz-lerim

Özcan Taras, iz-lerim adlı sergisiyle İzmit, Kandemir Sigorta Sergi Salonunda.

Özcan Taras şöyle diyor sergisi hakkında:

Çok uzun bir aradan sonra “iz-lerim” sergisi ile sizlerle buluşacağım için mutluyum.

Sergileri genellikle, kalabalık açılışları ve zengin kokteylleri ile hatırlarız. Yaşadığımız küresel salgın sebebiyle ne yazık ki alışılagelmiş bir açılış olmayacak. Ancak, her şeye rağmen yaşam devam ediyor ve biz yaşama “sanat” ile bağlıyız.  

Sergide sizlerle paylaşacağım fotoğraflar yaklaşık otuz yılın üzerindeki fotoğraf yolculuğumun son bir kaç yılında ürettiğim çalışmalarımın arasından seçtiklerimdir. Bu fotoğrafların tamamı instagram sayfamda yer almakta.

Günümüz ışıklı ekranlarında izlenen fotoğraflar sadece bir vitrindir, bir fikir verir. Gerçek ürünler ise ancak bir yüzeye basıldığında, bir duvara asıldığında, bir albümde yer aldığında “fotoğraf”dır ve orada değerlerini bulurlar, yarına taşınırlar.  

Sergide yer alan onbeş fotoğrafım genel olarak grafik ağırlıklı, zamandan bağımsız fotoğraflardır. Altına bir şiir yazabilir, üzerine bir öykü kurabilir, kaldığı yerden siz hayalleriniz ile devam edebilirsiniz.

Sunum formatını ise alışılagelmiş klasik kadrajlardan farklı tutmak istedim. Bu formatta bir sergi sunumuna hiç tanık olmadım, sizleri de biraz farklılığa, sorgulamaya davet etmek isterim.  

Sergi 15 Ocak 2021 tarihine kadar izlenebilir.

Bizi paylaşın..