SERGİ | İstanbul, Şule Gazioğlu Art & Design Galerisi, Annette Louis Solakoğlu, İstanbul’ a Reverans

Şule Gazioğlu Art & Design’da, fotoğraf sanatçısı Annette Louise Solakoğlu’nun solo sergisi Istanbul’a Reverans 20 Ekim – 20 Kasım 2022 tarihleri arasında devam ediyor.

Sergide Solakoğlu’nun son on beş yılda yarattığı ağırlıklı olarak siyah-beyaz fotoğrafları yer alıyor. Şule Gazioğlu’nun küratörlüğünü yaptığı serginin ana teması İstanbul’un mimarisi ve günlük yaşamı.   

Solakoğlu İstanbul sokaklarında gezinerek şehrin mimari güzelliğini ve insan dokusunu lensiyle yakalarken şehrin barındırdığı çeşitliliği gözler önüne seriyor– bazen göz alıcı ve kentsel, bazense nostaljik ve tarihi.  

İstanbul’un derin ve karmaşık tarihinin mirası, modern kentin mimari dokusuna işlenmiş: Istanbul, güzelliğin ve kaosun, zıt ideolojilerin ve kültürlerin, zengin bir geçmişin ve gençlik coşkusunun birlikte var olduğu sürekli değişen bir şehir. Gösteriş ve ihmal, zarafet ve kabalık, geçmiş ve modernite arasında günlük yaşamlarını sürdüren İstanbullular, özellikle dinlenecek ve keyif alacak bir yer bulma konusundaki yetenekleriyle karşımızdalar. En kaotik ortamda bile Istanbulluların gözleri, günlük sıkıntıların kasvetinin içinde bir hoşluk, romantik bir kaçış, bir ışık arıyor.  

Sanatçıyla sergisi hakkında yapılan söyleşiye buradan erişebilirsiniz.

https://www.sulegazioglu.com

Bizi paylaşın..