SERGİ | İstanbul, Galeri x-ist, Ali Bilge Akkaya, Dört veya Kaotik Kentlerin Çözülmüş Sessizliği

Kent ve geometri arasındaki yakın ilişkiyi güçlü estetik görüsü ve deneysel yaklaşımıyla yorumlayan Ali Bilge Akkaya, dördüncü kişisel sergisi Dört veya Kaotik Kentlerin Çözülmüş Sessizliği ile üretimiyle ilgili yeni bir sanatsal döneme işaret ediyor. Karşıt tonların yarattığı güçlü vurgu, simetrinin kurguladığı illüzyon ve insan doğasına referans veren rastlantısallık kesişimindeki sanatçı, temel malzemesi mimariyi, kendi pratiğinin içindeki sınırlarının ötesine taşıyor. 

Fotoğraf ve plastik sanatlar arasında bir diyalog yaratan Akkaya, Dört veya Issız Yolların Derin Serüveni sergisi kapsamında birbirinden beslenen eserlerinde bütüncül bir yaklaşım sunuyor.  

Çevresindeki fiziksel dünyayı zamandan ve mekandan bağımsızlaştırıp, kendini ifade etmek adına pratiğine dahil ettiği farklı teknikleriyle yeniden inşa eden Akkaya’nın Dört veya Kaotik Kentlerin Çözülmüş Sessizliği isimli dördüncü kişisel sergisi, 21 Eylül – 30 Ekim 2021 tarihleri arasında görülebilir.

Eleştirmen Irmak Özer’in sergi hakkındaki yazısına buradan, Ali Bilge Akkaya ile yapılan söyleşiye de buradan erişebilirsiniz.   

https://www.artxist.com

Bizi paylaşın..