SERGİ | İstanbul, Galeri 77, Erhan Coral, Metropol Kayıtları

Erhan Coral’ın ikinci kişisel sergisi Metropol Kayıtları: Kentsel Mimariyi ve İnsanlığı Yakalamak 11 Ocak – 25 Şubat 2024 tarihleri arasında Galeri 77’de ziyaretçilerle buluşuyor.  

Metropol Kayıtları, mimari ve insan hikâyelerinin iç içe geçtiği, izleyiciyi kentsel peyzajın kalbine taşıyan bir fotoğraf sergisi. Bu seçkide yer alan çalışmalar salt görselliğin ötesine geçiyor; modern şehirlerin hikâyelerini şehircilik, mimari harikalar ve bu mekânları evi olarak gören bireylerin gözünden anlatıyor.  

Bu sergideki her fotoğraf kent yaşamı kayıtlarından bir bölüm. Metropol Kayıtları sergisiyle çağdaş mekânların şık çizgilerinden tarihi binaların köklü cephelerine kadar kentsel dünyamızı şekillendiren mimari tarzların farklı coğrafyalardaki evrimlerine tanıklık edeceksiniz. Bu mimari diyalogların ortasındaki sergi, odağını aynı zamanda bu mekânları canlandıran insanlara da çeviriyor. İnsanlığın çevre ile olan etkileşimi; yalnızlık, mutluluk, inanç, korku gibi ortak duyguların aktarıldığı kadrajlarda karşımıza çıkıyor. Fotoğraftaki bireyleri mekâna yerleştirmektense doğal ve samimi bir halde, sadece şehrin içerisindeki var olan halleriyle yansıtıyor. İnsanın içinde yaşadığı çevre ile ilişkisi; modern yapıların büyüklüğü, heybetli etkisi ve soğukluğu ile insanın naifliği ve sıcaklığı arasındaki zıtlık üzerinden inceleniyor.  

Sanatçı şöyle diyor sergisi hakkında. Sergi kataloğuna da buradan erişebilirsiniz.

https://www.ecoralphotography.com

Bizi paylaşın..