SERGİ | İstanbul, Borusan Contemporary, Axel Hütte, Chronostasis

Borusan Contemporary 30 Nisan – 28 Ağustos 2022 tarihleri arasında, Düsseldorf Fotoğraf Ekolü’nün en önemli temsilcilerinden Alman sanatçı Axel Hütte’nin eserlerini bir araya getiren Chronostasis başlıklı sergiyi ağırlıyor.   

Küratörlüğünü Hans Irrek‘in üstlendiği sergi, Anadolu’nun antik kentlerini, Axel Hütte’nin gözünden farklı bir perspektifle izleyiciyle buluşturuyor.   

Sergideki eserler Axel Hütte’nin fotoğraf anlayışının çeşitli unsurlarını birbirine bağlayarak bir diyalog kurmayı amaçlıyor. Sanatçı, sergide yer alan fotoğraflarında eski Anadolu uygarlıklarındaki kültürel yaşama dair yeni ip uçları verirken; sergi izleyiciyi Efes, Milet, Perge, Sagalassos, Hierapolis ve Afrodisias gibi antik yerleşimlerin çalkantılı ve maceralarla dolu tarihini yeni bir bakışla ‘keşfetmeye’ davet ediyor.   

Sergi hakkında Merve Ünsal’ın yazısına buradan, Nergis Abiyeva’nın; Hütte’nin Hierapolis, Gece isimli fotoğrafını mimarlık tarihi bağlamında değerlendirdiği yazısına buradan ve sanatçıyla yapılan kısa söyleşiye de buradan erişebilirsiniz.

https://www.borusancontemporary.com

Bizi paylaşın..