SERGİ | Feride Dilara Turgut, ‘Inner Journey’, Mira Koldaş Sanat Galerisi, Ankara

Feride Dilara Turgut’un 9 Şubat’ta açılan ‘Inner Journey’ isimli ilk solo sergisi 28 Şubat tarihine kadar Yıldızevler Mahallesi Şehit Mustafa Doğan Caddesi 41/A Çankaya Ankara adresinde Mira Koldaş Sanat Galerisinde gezilebilir.

Inner Journey
İçgüdülerimizin bizi ele geçirmişliği ile tekrarladığımız döngüler; İçte, derinlerde olmamasını istediğimiz o parça ile temas. Aslında sadece “ol”mak ve öylece tanımak. Var diye ona kızmak yerine olmasına izin; Varoluş savaşını durdurup, müzakere için kulak vermek. Anima ve ya animusumuzla Rumi’nin de dediği gibi “Doğru ve yanlış kavramların ötesinde bi yer var. Seninle orada buluşacağız” noktasına varmak için harekete geçmek. Peki orası neresi? Resimlerimi yapan çocuk sizin de kendinizle karşılaşma imkanı bulmanızı istiyor.

Feride Dilara Turgut
1994 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Güzel sanatlarda müzik eğitimi aldıktan sonra, Varşova’da psikoloji bölümünü bitirmiş sonrasında Türkiye’ye dönmüş ve aşçılık eğitimine başlamıştır. Bir süredir de aldığı psikoloji eğitimini sanat terapisi yolu ile kendisine uygulamaktadır.

Bizi paylaşın..