SERGİ | Ankara, Türk-Amerikan Derneği, A. Kadir Ekinci, Mal Meydanı

A.Kadir Ekinci bir kez daha, memleketi Kars’a geri dönüyor ve Mal Meydanı’nda çektiği fotoğrafları sergiliyor.

Ekinci, Kars’da yaşamın bir parçası ve en önemli ticari merkezlerinden biri olan hayvan pazarının nostaljik yapısını, yeni yerine taşınmadan önce fotoğraf karelerine taşıyor. Sergide; meydanın sakinlerini, hayvanları, yaşlısından gencine insanları, karmaşanın içindeki düzeni fotoğraflarına taşıyarak, içinden geldiği toplumsal kültüre fotoğrafik bir dille tanıklık ediyor. Ekinci’nin üçüncü kişisel sergisinde MAL MEYDANI’ndan 40 adet siyah-beyaz fotoğraf yer alacak.

Şinasi Barutçu Kupası’nın (2013) sahibi Ekinci, AFAD Altın Kamera ve FIAP 25. Baskı Bienali’nde, Türkiye’nin, dünya birinciliğini kazandığı ekipte yer aldı. 2002 yılında Sanat Kurumu tarafından ‘Yılın Övgüye Değer Sanatçısı’ ödülüne layık görüldü. AFSAD üyesi Ekinci, karma sergilere katıldı ve fotoğraf yarışmalarında ödüller aldı. Işığın peşinden gittiğini söyleyen Ekinci’nin Kars’a ait “SESSİZ IŞIK” ve “UZAK IŞIK” adlı sergileri bulunuyor.

“MAL MEYDANI” sergisi, 12 Ocak – 08 Şubat 2018 tarihleri arasında, Ankara, Türk-Amerikan Derneği, Emin Hekimgil Sanat Galerisi’nde izlenebilir.

http://www.akadirekinci.com

Bizi paylaşın..