SERGİ | Ankara, Şuayyip Yücel “Antagonize Portreler”, Detay Sanat

Şuayyip Yücel 2001 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Resim Anasanat Dalı’nda Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. Daha sonra 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Resim Anasanat Dalı’nda Sanatta Yeterlik programından mezun oldu. 2001-2011 yılları arası MEB Resim-iş Öğretmeni olarak görev yaptı.

Sanatçı, 2011′ den beri Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etmekte. Bölümde Desen, Sanat Felsefesi, Sanat Kavramları ve Baskı Resim derslerini yürütmektedir. Yücel “31. DYO Resim Yarışması Başarı Ödülü (2004)” ve “T.C. Dışişleri Bakanlığı Genç Sanatçılar Başarı Ödülü’ne (2006)” layık görüldü. 2018’de “Kaygı/ Varoluş” Ve 2020’de, “Bu Neyin Kafası” isimli iki kişisel sergi açtı. Birçok karma sergi; workshop, sempozyum ve etkinlikte yer aldı. Sanatçının eserleri resmi ve özel kurumların koleksiyonlarında yer almaktadır. Yücel eserlerinde kaygı, varoluş ve duygusal metamorfoz kavramlarını portre üzerinden irdelemektedir.

Sanatçı son dönemde sanatsal üretimlerini yağlıboya tuval resimlerinin yanında dijital uygulamalar ile oluşturmakta ve Hahnemühle sertifikalı arşivsel FineArt baskı teknolojisi ile eserlerini fiziksel varlığa dönüştürmektedir.

Sergi Mithatpaşa Caddesi No: 68/4 Kocatepe Ankara adresinde 31 Ağustos tarihine kadar gezilebilir.

Şuayyip YücelDetay Sanat Galerisi

Bizi paylaşın..