SERGİ | Ankara, Sığınak Sanat ve Teknoloji Alanı, Belki Sonra

Belki Sonra, korku ve umudun, rüya ve kabusların, ütopya ve distopyanın kesişimindeki bir sergi. Sergi bunaltıcı kriz dönemlerinde nasıl daha parlak bir gelecek, daha güzel bir yarın, daha iyi bir “sonra” yaratılabileceği sorularını soruyor. Ardından sığınakların içinde her zaman bulunabilecek bir ışık olduğunun altını çiziyor. Sadece bakmaya devam etmemiz gerekiyor! 

Belki Sonra krizler, travmalar ve öfke ile olduğu kadar umut, düşler ve karanlık sonrası yeni başlangıçlarla ilgilenen 15 sanatçıya ev sahipliği yapıyor. Sergi yaşayış biçimlerimizi eleştirel şekilde incelerken, gerçekliği algılayış biçimlerimize ve nasıl olumlu yönde değişim yaratabileceğimize dair alternatif bir bakış sunuyor. 

Sergide yer alan sanatçılar: Ahmet Duru, Beyza Boynudelik, Fırat Engin, Genco Gülan, Hakan Özer, Luca Bolognesi, Melis Buyruk, Mert Acar, Mustafa Akkaya, Nesrin Demirel, Nina Lassila, ODDVIZ, Rudolf Reiber, Sina Barlas ve Şükran Moral. 

Ankara Ulus’da II. TBMM Binasında yer alan Sığınak – Sanat ve Teknoloji Alanı’nda 17 Mart – 15 Mayıs 2022 tarihleri arasındaki serginin küratörlüğünü Marcus Graf, Asistan Küratörlüğünü ise Öykü Demirci ve Beyza Nur Demircioğlu yapıyor.

Sergi hakkında hazırlanan videoya buradan,  değerlendirme yazısına da buradan erişebilirsiniz.

Küratör Marcus Graf 13 Mayıs 2022 günü sergi mekanında, sanat tarihçisi Dilek Karaaziz Şener moderatörlüğünde bir konuşma gerçekleştirecek.

Bizi paylaşın..