SERGİ | Ankara, Müze Evliyagil, Sanat Umudun En Yüksek Biçimidir

Küratörlüğünü Beral Madra’nın üstlendiği Sanat Umudun En Yüksek Biçimidir sergisi 15 Ekim 2022-16 Temmuz 2023 tarihleri arasında Müze Evliyagil’de.

Türkiye’de öne çıkan Müze Evliyagil ve PAPKO koleksiyonlarından seçilmiş 49 sanatçının eserlerinden bir araya gelen sergi, bu coğrafyada üretilmiş Modern ve Çağdaş Sanatı her iki koleksiyon ekseninde ele alarak kent, beden ve imgelem kavramlarına odaklanıyor.  

Sergide; Adnan Çoker, Ahmet Doğu İpek, Alaettin Aksoy, Ali Elmacı, Altan Gürman, ANSEN, Ardan Özmenoğlu, Avni Arbaş, Bedri Baykam, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Burcu Perçin, Burhan Doğançay, Can Akgümüş, Deniz Aktaş, Eren Eyüboğlu, Erol Akyavaş, F. Murat İrtem, Fahrelnissa Zeid, Feyhaman Duran, Fikret Mualla, Fırat Engin, Gülşah Bayraktar, Gülsün Karamustafa, Günnur Özsoy, Hakkı Anlı, İbrahim Balaban, İnci Eviner, Kemal Seyhan, Komet, Mehmet Güleryüz, Mithat Şen, Mübin Orhon, Murat Akagündüz, Murat Germen, Murat Morova, Mustafa Horasan, Nejad Melih Devrim, Nejat Satı, Neş’e Erdok, Ömer Uluç, Osman Dinç, Roland Topor, Seçkin Pirim, Selim Cebeci, Selim Turan, Selma Gürbüz, SENA, Seyhun Topuz, TUNCA, Yüksel Arslan ve Yuşa Yalçıntaş’ın eserleri yer alıyor.  

Sergi hakkında küratör Beral Madra ile yapılan söyleşiye buradan, sanatçılardan Can Akgümüş, Fırat Engin, Günnur Özsoy ve Mustafa Horasan ile yapılan söyleşiye de buradan erişebilirsiniz.

http://www.muzeevliyagil.com/tr

Bizi paylaşın..