SERGİ | Ankara, Fransız Kültür Merkezi, Ali Borovalı, Orada Kimse Var Mı?

Ali Borovalı Orada Kimse Var Mı? üçlemesini Fransız Kültür Merkezi’nin üç büyük şehirdeki galerilerinde eş zamanlı olarak izleyicilere sunuyor.

Sergi, insanoğlunun büyük açmazı yalnızlığı ele alıyor. Serginin bir ana başlıkla ve üç şehirde farklı alt başlıklarla açıldığını kaydeden Borovalı, Ankara’daki sergiye “Çıkış Yolu Arayışları” ismini verdiklerini kaydetti. Borovalı, 18 yıldır çektiği fotoğraflarda belli bir arayış hissini vermeye çalıştığını aktardı. “Biz fotoğrafçılar için bir sergi, bir yerde sonu temsil ediyor. Bir şeyler yapıyorsunuz ve sergiyle bitiriyorsunuz. Benim durumumda biraz tersi oldu. Çünkü ‘çıkış yolu arayışları’ kendi arayışlarımızı temsil eden isimdi. Çalışmaların bu kadar iyi gitmesinin sonucunda ben bunu kişisel bir proje olarak ele aldım.” diyen Borovalı, gittiği yerlerde projesi için fotoğraflar çektiğini ve bunları hiçbir yerde yayınlamadığını belirtti.

Sanatçının, İstanbul, Paris, Gürcistan, Fas, Tibet, Londra, Tacikistan ve İzlanda başta olmak üzere dünyanın farklı kentlerinde çektiği 24 fotoğraftan oluşan sergisi, 28 Şubat’a kadar açık.

Bizi paylaşın..