SERGİ | Ankara, Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, Uğur Kavas, Musiki Muallim Mektebi’nden Ankara Devlet Konservatuvarı’na

Uğur Kavas’ın, kendi ve Erman Tamur, Turan Tanyer, Pınar Ekinci, Tolga Aydoğan, Muzaffer Evci koleksiyonlarıyla Osman Darcan arşivinden derlediği fotoğraf ve belgelerden oluşan Musiki Muallim Mektebi’nden Ankara Devlet Konservatuvarı’na adlı sergi, 5-28 Mayıs 2023 tarihleri arasında Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde ziyaret edilebilir. 

Sergide, bu yıl 99. yaşını kutladığımız Musiki Muallim Mektebi ve 87. yaşına giren Devlet Konservatuvarı ile ilgili öğretim kadrosu, konservatuvar çalışmaları, tiyatro, bale, opera ve konser fotoğrafları, belgeler, kitaplar izleyiciyle buluşuyor.   

Tasarımı Sabahattin Ergin tarafından yapılan sergi, kent belleğinin tazelenmesi ve Cumhuriyet kadrolarının neler başardığını hatırlatmak için küçük bir fırsat olacak. Daha genişletilerek sürekli hale getirilecek sergi, yakın bir gelecekte asıl mekânında Ankaralılarla buluşacak.

Kaynak: Andante

Bizi paylaşın..