SEMPOZYUM | AFSAD ULUSLARARASI KATILIMLI 8. FOTOĞRAF SEMPOZYUMU

‘’Fotoğrafçılar, farklı çevrelere erişim sağlamak adına, küratör ve eleştirmenlerin onayı peşinde koşmak yerine; fotoğraf diline daha eleştirel bir bakış yönelterek, kendilerini yeniden keşfedebilirler mi?’’

Chiara Capodici

 

‘’SANAT DÜNYASI KABUL ETSİN DİYE FOTOĞRAF

CANSIZI (DEADPAN) OYNAMAK ZORUNDA MIDIR?’’

18 Kasım 2017 Cumartesi, 11.00 – 13.00‘de

Panel 1’de (Güncel Sanat ve Güncel Sanatta Fotoğraf Kullanımı)

panelist olarak aramızda olacak…

Chiara Capodici

Chiara Capodici 2005 yılından bu yana fotoğrafla aktif olarak uğraşmaktadır. Üretim ve İletişim sektörlerinde Zoneattive için çalışmış, 2006-2008 arasında Roma Uluslararası Festivali olan Fotografia için yardımcı sanat direktörü olarak görev yapmıştır. 2009 ile 2016 arasında, 3/3 insiyatifine bağlı olarak, foto-kitap üretimi ve küratörlüğü başta olmak üzere, İtalya’da ve yurtdışında yayın dünyası üzerine sergiler ve atölyeler düzenlemiştir.

Ocak 2017’de Leporello isimli kitabevini açmış, foto-kitaplar ve ilişkili diğer alanlar olan grafik tasarım, mimari, resimli kitaplar, denemeler, edebiyat ve benzeri türden kitaplara yer vermiştir. Kitabevi aynı zamanda kitaplara ve imgelere odaklı proje geliştirme mekanı ve sergi alanı olarak kullanılmakta ve görsel kültüre multidisipliner ve geniş açıdan bakan yaklaşımların tanıtımı ve yaygınlaştırılması amacını taşımaktadır.

Bizi paylaşın..