Jeff Koons’un 42 Bin Dolarlık Eseri Kazayla Kırıldı.

ABD’li sanatçı Jeff Koons’un ikonik eserlerinden olan ‘Balloon Dog‘larından biri sakar bir ziyaretçinin bir hamlesiyle paramparça oldu. Miami’deki Bel-Air Fine Art adlı galeride sergilenen heykele dokunan ziyaretçi sanat eserini yere düşürdü.    

Balloon Dogs adlı 799 parçalık serinin bir parçası olan balon köpek heykelinin değeri 42 bin dolardı. Yaşlı bir koleksiyoner olduğu söylenen kadın heykele parmağıyla dokunup düşürdü. Görgü tanıkları kadının heykeli bilerek düşürmediğini ve yaşanan olaydan ötürü büyük utanç duyduğunu söyledi.

BBC’ye konuşan sanatçı Stephen Gamson kazayı önce bir gösteri sandığını ancak daha sonra gerçekliğini anladığını söyledi. Bel-Air Fine Art’ta çalışan Cedric Boero ise, “Heykel yere düşünce hayat herkes için 15 dakikalığına durdu” dedi.

Boero heykeli düşüren kadının da çok üzgün olduğunu ve ‘yok olmak istediğini’ söylediğini paylaşırken, kazara eseri düşüren koleksiyonerin ismi ise açıklanmadı. Parçalara ayrılan heykel sigortalı olduğu için ise koleksiyoner hiçbir ödeme yapmak zorunda kalmadı.

Ayrıntılı bilgi için.

Bizi paylaşın..