İbrahim Demirel 50. Sanat Yılını “Atatürk’ten Sonra” isimli fotoğraf sergisi ile kutladı

İbrahim Demirel’in 50. Sanat Yılı, Dünya Sanat Günü’nde,”Atatürk’ten Sonra” isimli fotoğraf sergisi ile Galeri Sanatyapım’da kutlandı.

Bilindiği gibi, Leonardo da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan, tüm dünyada “Dünya Sanat Günü” olarak kutlanıyor. Her yıl düzenlediği sergiler ve yayınladığı gazetelerle bu güne destek veren Galeri Sanatyapım, yedincisi kutlanan bu özel güne, bu yıl 50. sanat yılını kutlayan fotoğraf sanatçısı İbrahim Demirel’in “Atatürk’ten Sonra” isimli fotoğraf sergisi ile katıldı.

İbrahim Demirel sergisini, Atatürk’ün hayatta iken kullandığı ve İzmir Kuşadası’nda halen sergilenmekte olan tren vagonunun eskimiş görüntülerinden elde ettiği soyut kompozisyonlardan oluşturmuş. Sanatçı, Atatürk’ün izinde ne kadar yol aldığımızı bu eskimiş tren metaforunu kullanarak anlatmaya çalıştığını ifade ediyor.

Galeri Sanatyapım her yıl olduğu gibi bu yıl da, Dünya Sanat Günü nedeniyle gazete çıkarma geleneğini sürdürdü. Bu yılın gazete/dergisi, İbrahim Demirel’in 50. sanat yılı dolayısıyla, sanatçının fotoğraflarına farklı isimlerin yaptığı yorumlardan oluşuyor.

Bizi paylaşın..