FUAR | Contemporary İstanbul 2018

Contemporary İstanbul 13. yılında 22 ülkeden 83 çağdaş sanat galerisi ve 400’ü yabancı 650 sanatçının en yeni işleri ile 20 – 23 Eylül 2018 tarihlerinde Akbank’ın ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Contemporary Istanbul’un yeni medya işlerine odaklanan alanı Plugin, 2018 yılında Olağan/Dışı teması ile yeni medya sanatının nasıl sıradan olanı sıra dışı yaparak, günlük hayatlarımızı yeni deneyimlerle zenginleştirip, modernizeyle kaybettiğimiz heyecanı bize geri kazandırabileceği konusunda bir deneme sunacak.

Geçtiğimiz senelerde CIF Dialogues ise; müze ve galeri direktörlerinin, sanatçıların, küratörlerin konuşmacı olarak katılımıyla Contemporary Istanbul’un fuar alanında gerçekleşmişti. Bu kez CIF Dialogues yeni kimliği ile bağımsız bir seminer olarak Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı (ÇİSKEV) şemsiyesi altında ve vakfın ilk etkinliği olarak 18 Eylül 2018 tarihinde Sofa Hotel Istanbul, Autograph Collection – Hall Arts’ta düzenleniyor.

Ayrıca; The Land of Legends de bu yıl ilk kez çocuk etkinliklerinden oluşan The Land of Legends Yaratıcı Çocuk Atölyesi düzenliyor.

http://www.contemporaryistanbul.com/?lang=tr

Bizi paylaşın..