FESTİVAL | Orontes 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali

Antakya Belediyesi ve Ansam Kültür Derneği iş birliği ile düzenlenen ve 15 – 22 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşecek “Orontes 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali” Uluslararası karma sergi, Resim Çalıştayı, Karakalem Çalıştayı, Karikatür Çalıştayı ve imza – söyleşiler etkinlikleri ile Antakya El Sanatları Müzesi, Saray Caddesi ile Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nda halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek.
Koordinatörlüğü Mehmet Oflazoğlu, Küratörlüğünü Fatma Elvin Öztürk, Karakalem Çalıştay küratörü Selmani Baki Kocaispir, Karikatür Çalıştay küratörü İlker Mansuroğlu ve Edebiyat Etkinlik Direktörü İsmail Cem Doğru’nun gerçekleştirdiği Orontes 7. Çağdaş Sanat Festivali, kültürlerin Sanat ile bütünleşmesini sağlamak ve Antakya’nın dünyaya yayılan ününü pekiştirerek birbirlerinden değerli Sanatçılarının gözünden Antakya’yı yansıtmayı amaçlıyor.

Tamer Levent Tiyatro, Faruk Cimok Resim, Çerkes Karadağ Fotograf, Cihat Aşkın Müzik, Cem Kalender Edebiyat, Selmani Baki Kocaispir Genç Sanatçı Ödülü ve Sabit Kemal Bayıldıran ise Orontes Sanat Emek Ödülü’nün sahipleri.

Bizi paylaşın..