FESTİVAL| İstanbul, Zeytinburnu Belediyesi, ZfotoFest

Türkiye Fotoğraf Vakfı ve Zeytinburnu Belediyesi iş birliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen Zeytinburnu Uluslararası Fotoğraf Festivali (Z FotoFest) devam ediyor. Yann Arthus-Bertrand, Abelardo Morell, Martin Shoeller, Philippe Echaroux, Hung Cheng-Jen, Sama Alshaibi, Matthieu Paley, Rula Halawani, Tammam Azam, Liu Yuyang, Ami Vitale, Chandan Gomes, Corey Arnold ve Greg Segall gibi dünyaca ünlü fotoğrafçıların katıldığı uluslararası festivalde, Türkiye’den Ercan Aslan, Kamil Fırat, Ali Haydar Yeşilyurt, Mustafa Önder, Sinan Çakmak, Dinçer Özüarap, Bekir Dindar, M. Cevahir Akbaş gibi fotoğrafçılar katılıyor.

Küratörlüğünü Prof. Dr. Ozan Bilgiseren’in yaptığı festivalin teması “Oksijen”. Sanatçıların bu alanda çektikleri fotoğraflar sanatseverlerle buluştu. Seçilen temayla çevreye karşı duyarlılığın sağlanması da amaçlanıyor.

11 Şubat gününe kadar devam edecek ZFotoFest iki mekanda düzenleniyor. Festival kapsamında yer verilen sergiler Zeytinburnu Belediye Başkanlık Binası’nda, paneller, belgesel film gösterimleri ve atölye çalışmaları Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştiriliyor.

http://zfotofest.ist/

Bizi paylaşın..