FESTİVAL | İstanbul, CI Bloom

Contemporary Istanbul ekibinin en yeni, yerli, güncel sanat fuarı CI Bloom 1 – 4 Haziran 2023 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda.  

27 çağdaş sanat galerisi, 4 sanat inisiyatif ve 2 sanat kurumunun yer aldığı fuarda 286 sanatçının 572 eseri sergileniyor. Ayrıca Contemporary Istanbul Vakfı’nın ve Borusan Contemporary’nin seçkisi de izleyicilerle buluşuyor.

Bu yıl katılan sanat galerileri: Ambidexter, İstanbul; Anna Laudel, İstanbul, Düsseldorf; Art On İstanbul, İstanbul; Bozlu Art Project, İstanbul; C.A.M. Gallery, İstanbul; den art, Antalya; Dirimart, İstanbul; Galeri 77, İstanbul; Galeri Bosfor, İstanbul; Galeri / Miz, İstanbul; KAIROS, İstanbul; Krank Art Gallery, İstanbul; Martch Art Project, İstanbul; One Arc Gallery, İstanbul; Öktem Aykut, İstanbul; Pg Art Gallery, İstanbul; Pi Artworks, İstanbul, Londra; Piramid Sanat, İstanbul; Sanatorium, İstanbul; Sevil Dolmacı Art Gallery, İstanbul; Simbart Projects, İstanbul; SODA, İstanbul; Taksim Sanat, İstanbul, x-ist, İstanbul; Zilberman, İstanbul, Berlin.

Bu yıl ilk kez CI Bloom’a katılan yeni galeriler: den art, Antalya; Galeri Bosfor, İstanbul; KAIROS, İstanbul; Simbart Projects, İstanbul.

Yeni sanat inisiyatifleri: Darağaç Kolektif, İzmir; Ka, Ankara; KOLİ Art Space, İstanbul; sub, Çanakkale.

Fuarın bu yıl öne çıkan yeni platformu ise çağdaş sanat ile güncel fotoğrafçılığı birleştiren CI Photo Focus. CI Photo, fotoğrafçılığa odaklanan sanatçıları ve galerileri bir araya getiriyor.

https://contemporaryistanbul.com

Bizi paylaşın..