FESTİVAL | Bursa Foto Fest Sanal 2020

Bursa Foto Fest bu yıl Uzak/Yakın temasıyla 16 – 24 Ekim 2020 tarihlerinde Covid-19  pandemisi nedeniyle sanal ortamda düzenleniyor.  

Festivalin teması düzenleyiciler tarafından şöyle açıklanıyor: “Yaşadığımız hayat her gün bize çok uzakmış gibi düşündüğümüz her şeyin çok yakın, çok yakınmış gibi düşündüğümüz her şeyin çok uzak olabileceğini ve yine tüm bu olguların her an birbirleriyle yer değiştirebileceğini hissettiriyor. Bazen de doğrudan gösteriyor…

Dünyanın içinden geçtiği bu günler bize uzak/yakın olanın “gösterilen” zamanları…

Üstelik uzak /yakın hem doğal hem de kültürel olandan hiç bir şey “muaf” değil.

BursaFotoFest her yıl olduğu gibi 2020 yılı için dünyaya dair bir konuyu fotoğrafçıların ele alması için bir tema belirlemişti.  

Ancak hiç kimsenin ve kurumun öngöremediği gelişmeler BursaFotoFest’in bu yılki temasının genişletilerek yeniden belirlenmesine neden olmuştur.

Uzak/Yakın, daha önce ilan edilmiş olan “uygarlık onlardır” temasını da içinde eriterek, fotoğrafçı dostlarımızın imgelemlerinde yeni düşünceler uyandıracağını ve 2020 yılını tarihin görsel hafızasına kaydedeceğini düşünmekteyiz…

Festivali, her yıl olduğu gibi gerçekleştireceğiz ama bir farkla. “Sanal bir festival” yapacağız. Ayrıca festivali bu yıl bir numara ile adlandırmıyoruz ve BursaFotoFest 2020 olarak belleklerimizde kalmasını arzuluyoruz.”

http://www.bursaphotofest.org

Bizi paylaşın..